Masa solna

Aniołek serce z masy – krok po kroku

admin 7 listopada 2013 Kursy 1 komentarz

Z przyjemnością przedstawiam kolejny kurs wykonany przez Panią Kingę właścicielkę bloga http://www.szczyptamagii.blogspot.com całość kursu wraz z prywatnymi uwagami znajdziecie na podanej stronie. Mam nadzieję, że przedstawiony kurs pozwoli Wam się bawić przy wykonywaniu aniołków z masy solnej równie dobrze jak nam – kobietkom małym i dużym. Jak zwykle zachęcamy Państwa do przesyłania propozycji swoich prac, które chętnie przedstawię na mojej stronie wraz z informacją o autorze.


Aniołek serce z masy solnej

Czego będziemy potrzebować:
– barwiona i biała masa solna (do zabarwienia masy można użyć plakatówki, ale można również zostawić masę w naturalnym kolorze)
– mąkę
– wałek
– wodę i pędzel
– nóż
– wyciskarkę do czosnku
– małą foremkę o kształcie „serduszka”
– spinacz biurowy

1
Jak wykonać aniołka

2
Rozwałkowujemy barwiony kawałek przygotowanej masy masy i odciskamy w niej serduszka z których później będzie wykonana sukienka. Im więcej będziemy mieli serc tym większą sukienkę będziemy mogli zrobić. Następnie układamy nasze serca w półkolu i na wierzch coraz to wyżej dokładamy kolejne serca tworząc w ten sposób suknie.

4
Płatki z serduszek delikatnie zaginamy ku górze. Części masy sklejamy ze sobą za pomocą wody.

Kolejnym krokiem jest wykonanie skrzydełek. Do tego będziemy potrzebować czystego kawałka masy solnej. Odciskamy w niej cztery serduszka. Tak wykonane skrzydła możemy nakłuć za pomocą wykałaczki, drucika lub odcisnąć w nich dowolny kształt. Spinacz biurowy przełamujemy na dwie części i wciskamy go między skrzydła. Aniołkowi doklejamy głowę wykonaną z masy solnej.

5
Wykonujemy małe kulki z których robimy wałeczki będące rączkami i nóżkami. Za pomocą wyciskarki do czosnku robimy włosy, które również za pomocą wody doklejamy do głowy aniołka.

Tak wygląda gotowy aniołek przed malowaniem.

6
 

Malowanie aniołka

7
Do malowania będziemy potrzebowali farb, pędzli i wyobraźni.

8
Na początku malujemy włoski w następnej kolejności sukienkę. Najpierw na jeden kolor a następnie cieniujemy i dodajemy kolor biały oraz różowy w celu uzyskania lepszego efektu.

9
Następnym krokiem jest malowanie ciała, możemy także zostawić je w naturalnym kolorze.
Kiedy farba na twarzy wyschnie, malujemy buźkę: policzki, usta oraz nos i oczy.Na końcu poprawiamy kontury.

Podziel się z innymi !!!

1 Komentarz

  1. paulina 1 czerwca 2014 at 12:12

    no fajne fajne

Wstaw komentarz


− jeden = 3