Masa solna

BAJKOWE INSPIRACJE Z MASY SOLNEJ

admin 19 listopada 2015 Bez kategorii Brak komentarzy

Podczas długich jesiennych i zimowych wieczorów bardzo często poszukujemy inspiracji do zabawy z dziećmi. Niejedni z nas – rodziców z pewnością zastanawiali się jak połączyć zabawę z nauką i odwrotnie. My również podczas takich zabaw bardzo często łączymy te dwie formy edukacji po to, aby w pełni rozwijać intelekt dzieci. Chodzi tu zarówno o rozwój manualny jak również  pobudzanie wyobraźni, myślenia i przekładanie tego na twórcze działanie.


Dobrym materiałem, który sprawdza się zawsze w takiej sytuacji jest z całą pewnością masa solna – prosta i łatwa w wykonaniu, nietoksyczna. Dodatkowym atutem jest to, że efekty naszej pracy mogą pozostać na dłużej i łączą się z pewnością z dobrymi wspomnieniami. Bo cóż jest najbardziej istotne dla naszych dzieci – dobra zabawa oraz wspólne spędzanie czasu z bliskimi osobami, rozmowy, „wygłupy”. Naszym celem jest dodatkowo nauka naszych pociech i przekazywanie im wiedzy w sposób naturalny, niewymuszony przy ich pełnym zaangażowaniu.

Wspomniane działania prowadzą również – ku naszej radości placówki wychowawcze. Tam również stawia się na rozwój poprzez naukę oraz poznanie i zaangażowanie. Stąd też wziął się tytuł naszego wpisu. Przedstawiamy Wam prace wykonane przez przedszkolaków. Tematem tych zajęć były – bajowe inspiracje. Czytanie bajek miało na celu pobudzić wyobraźnię dzieci, przekazać ponadczasowe prawdy oraz skłonić maluszków do twórczej pracy. Zadanie polegało na wykonaniu obrazka przedstawiającego scenkę lub pokazujące element z czytanej bajki.

 

Bajkowe inspiracje

Masa solna – „Bajkowe inspiracje”

 

Do takich właśnie działań zachęcamy również w domu. Efekty takich działań są naprawdę zdumiewające…

Jeżeli jeszcze nie wiecie jak wykonać dobry „materiał” do zabawy zapraszamy do zapoznania się z przepisem na masę solną, który wykorzystujemy zawsze do naszych prac.

Ciekawe czy uda się Wam się odkryć do jakiej bajki dzieci wykonywały swoje prace?… Czy nasza wyobraźnia jest również, aż tak „wybujała”… Czekamy na Wasze komentarze.

 

Podziel się z innymi !!!

Wstaw komentarz


4 − trzy =