Pyszna pizza w Poznaniu
Kulinarne

Pyszna pizza w Poznaniu

Coraz częściej podróżujemy nie tylko po to, by coś zwiedzić. Chcemy też dobrze zjeść, szukając pozytywnych doznań dla naszego podniebienia. Dziś polecamy jedzenie w Poznaniu, który słynie z wielu rzeczy, ale jak tak dalej pójdzie, stanie się polską stolicą pizzy.

Pizza nie jest oczywiście tradycyjnym polskim daniem, ale bez cienia przesady można napisać, że robi się już daniem narodowym. Jest znacznie inna, niż we Włoszech, skąd pochodzi, ale każdy, kto spróbował tej „prawdziwej” włoskiej pizzy, wie doskonale, że nasza jest po prostu lepsza.

Polska pizza nie jest minimalistyczna

Przede wszystkim w polskiej pizzy nie trzymamy się sztywnych reguł, że dodatki mogą być maksymalnie trzy, a niektóre z nich w ogóle nie pasują i są wręcz profanacją pizzy. U nas można dodać do pizzy co się komu podoba, byle tylko smakowało. To zdecydowanie lepszy pomysł, niż trzymanie się kanonu.

Coraz częściej pizzerie proponują więc autorskie kompozycje, prześcigając się w wymyślnych smakach, a także formie podania. Pizza nie zawsze jest już bowiem tradycyjnym plackiem. Może być zamknięta niczym UFO, a w wielu miejscach właśnie pod taką nazwą występuje.

Pizza na Ratajach

Wyjeżdżając do Poznania, zdecydowanie najlepiej postawić na pizzę na Ratajach. Dzielnica Rataje to wprawdzie nie centrum, ale można tam szybko dojechać nie tylko samochodem, ale także komunikacją publiczną.

Bez wątpienia – warto. Tamtejsza pizzeria (https://www.kuchnia-italia.pl/informacje/pizzeria-poznan-rataje) jest coraz bardziej znana nie tylko w Poznaniu, ale też okolicach. Lepiej też nie stawiać na dowóz, bo pizza nigdy nie smakuje tak dobrze, jak podana prosto z pieca. Możemy wybierać z klasycznych zestawów, w których mamy kilka rodzajów stałych dodatków, albo bardziej wymyślnych. Można też samemu skomponować pizzę, jeśli mamy na to ochotę. Niezależnie od wyboru – na pewno będzie pyszna!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *