Sushi-w naszej kuchni
Kulinarne

Sushi-w naszej kuchni

Zastanawiając się czy sushi jest zdrowe musimy skupić się na świeżych i odpowiednich składnikach. Aby zrobić smaczne sushi powinniśmy zakupić kolejno arkusze nori. Są to jadalne wodorosty, które są konieczne do przygotowania sushi. Niezbędny również jest ryż. Istotne jest jaki ryż zakupimy. Od tego zależy czy otrzymamy smaczne sushi. Do sushi powinniśmy zakupić specjalny rodzaj ryżu, o krótkich ziarnach. Następnie ocet ryżowy, jeśli nie posiadamy takiego specjału możemy zamienić go na ocet jabłkowy. Nie wpłynie to na jakość sushi. Nie poradzimy sobie również bez maty bambusowej. jest ona wręcz niezbędna do zwijania sushi.

Jeśli jej nie mamy istnieje możliwość zastąpienia jej folią spożywczą lub aluminiową, ewentualnie lnianą ściereczką. Jednakże najbardziej zalecana jest mata wykonana z bambusowych szczebelków. Jest to koszt kilku złotych, więc nie nadszarpnie za bardzo domowego budżetu. Do gotowego sushi warto podać także specjalne dodatki, które uprzyjemnią nam spożywanie posiłku. Są to m.in. marynowany imbir dla podbicia smaku, pasta wasabi, dla osób mających wymagające podniebienie, sos sojowy-słony lub bardziej delikatny. I oczywiście nie możemy zapomnieć o kupnie pałeczek, które idealnie pasują zamiast sztućców. Czy sushi jest zdrowe? Owszem. Wypełnione w środku po same brzegi zdrowymi warzywami. Możemy wypełnić sushi w środku kawałkami ryb m.in. tuńczyka lub łososia. Ewentualnie owocami morza, w zależności od preferencji i upodobań.

Istotna jest również obecność dodatkowych warzyw. Najczęściej są to zielona sałata lub sałata lodowa. Czasami są to ogórki. To również zależne jest od naszych upodobań. Często zdarzają się kawałki sushi z tofu i rybią ikrą. Nie każdy skusi się na taki przysmak, jednak sporo osób degustuje coraz to różniejsze smaki. Jeśli nadal zastanawiasz się czy polubisz sushi, warto zaryzykować i spróbować. Nie ma to jak sushi przyrządzone przez samego siebie. Doskonale wiemy wtedy co znajduje się w środku i w jakim jest stylu smakowym. Nie zapominajmy również o tym, że smaczne sushi to zdrowe sushi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *