Masa solna

Magnesy na lodówkę wykonane z masy solnej

admin 24 lutego 2013 Przepisy 1 komentarz

Jeżeli mamy stare magnesy na lodówkę, które w żaden sposób nie pasują do wystroju naszego wnętrza czy zupełnie nam się znudziły możemy sami wykonać nowe. W tym celu możemy wykorzystać bardzo fajny materiał jakim jest masa solna, która bez problemu możemy formować w całkiem dowolny sposób. W pierwszej kolejności musimy przygotować magnes, który będzie jednym z podstawowych elementów. Do tego celu możemy użyć gotowy już element zawierający magnes, który chcemy zmienić. W tym celu musimy wykonać masę solną wg. poniższego przepisu i stworzyć nowy wzór magnesu. Jeżeli nie mamy takich elementów możemy wykorzystać magnesy na lodówkę, które możemy dowolnie przyciąć i przykleić do nowego wzoru. W takim przypadku przygotowany z masy solnej magnes nie może być zbyt ciężki żeby nie odpadł od miejsca w którym będzie przyczepiony.


Najbardziej odpowiedni przepis na figurki z masy:
200g mąki
200g soli
125 ml wody

Całość ciasta należy wyrobić mieszając sól z mąka dodając stopniowo wodę, tak aby masa nie była zbyt rzadka.

Wykonane modele mogą mieć różne kształty począwszy od prostych kafelków, po bardziej skomplikowane wzory jak np. owoce czy warzywa lub inne dowolne.Powierzchnia modeli można być całkiem prosta i gładka, może zostać pokryta kruszonką, na możemy również odciskać różne wzory. Taki modele można w ciekawy sposób ozdobić podczas malowania lub tuż po lakierowaniu, gdzie powierzchnię możemy dodatkowo posypać piaskiem lub innymi drobnymi kawałkami i ponownie polakierować.

magnesy z masy solnej

Jeżeli mamy już wykonane wzory na nasze magnesy, wysuszyliśmy je i zostały one odpowiednio ozdobione musimy przykleić magnesy. Najodpowiedniejszym do tego celu jest klej polimerowy lub silikonowy na ciepło.
Tak wykonane magnesy na pewno będą także świetnym dodatkiem do prezentów.

Podziel się z innymi !!!

1 Komentarz

  1. Ania 10 września 2013 at 17:07

    Polecam jako alternatywę zamówienie sobie magnesów na lodówkę ze zdjęć, ciekawy efekt :)

Wstaw komentarz


dziewięć − 5 =