Masa solna

Prezent z masy solnej na Dzień Babci i Dziadka

admin 12 stycznia 2014 Porady 6 komentarzy

Styczeń to czas kiedy swoje święto obchodzą nasi dziadkowie.  Jest to dobra okazja aby zachęcić nasze dzieci do wspólnej zabawy i wykonać wraz z nimi prezenty dla babci i dziadka. Piszę wykonać, ponieważ dużą większą wartość posiadają rzeczy własnoręcznie zrobione, w które włożyliśmy odrobinę naszego trudu, czasu i nierzadko „potu”. Czy nie piękniejszym prezentem będzie wykonany samodzielnie aniołek, jakiś zwierzaczek lub naszyjnik niż ten kupiony w sklepie zwykle na szybko w ostatniej chwili?


Wspaniałą i bardzo edukacyjną zabawą może być wspólne wykonane figurek z masy solnej. Jest to bardzo ciekawy, plastyczny, dający ogromne możliwości i zarazem prosty w wykonaniu materiał, z którego możemy stworzyć cudowne rzeczy.  Ograniczać nas może jedynie wyobraźnia. Bardzo często zdarza się, że dzieci uczęszczające do przedszkolach wykonują tam prezenty na Dzień Babci i Dziadka.  Panie wykorzystują masę solną do wykonania dekoracji czy prezentów okolicznościowych. Dzieci w następnej kolejności muszą je samodzielnie pokolorować co daje też duże pole do działania, nauki, rozwija zdolności namulane i zmusza do własnej interpretacji.

masa solna

W przypadku, kiedy chcielibyśmy podarować jakiś prezent dla naszych rodziców z okazji ich święta  a mamy małe dzieci, które nie będą mogły wykonać go samodzielnie ciekawą propozycją wykonania rzeczy z masy solnej mogą być znaczki w kształcie np. koła czy kwadratu w których odciśniemy rączki lub nóżki naszych pociech. Można je potem dowolnie pokolorować lub wykonać je już we wcześniej zabarwionej masy solnej. Na pewno taki prezent ucieszy bardziej i będzie to miła pamiątka. Taki prezent możemy również wykonać i zostawić dla siebie na wspomnienie minionych chwil.

Czas, który poświęcimy na wspólne przygotowanie i wykonanie ozdób na pewno będzie czasem dobrze wykorzystanym i z pewnością zacieśni kontakty z naszymi dziećmi.

Podziel się z innymi !!!

6 Komentarzy

 1. Alicja 17 stycznia 2014 at 17:43

  Witam. :)
  Jaki rodzaj masy solnej wykorzystała Panie do zrobienia takich odcisków? Pozdrawiam. :)

 2. muza 9 6 marca 2014 at 15:52

  jak zabarwić taką masę????

 3. Upominki na chrzest 15 marca 2014 at 19:44

  Bardzo fajny pomysł na upominek dla dziadków lub chrzestnych w podziękowaniu za udział w uroczystości przyjęcia chrztu :)

 4. wiktoria 26 kwietnia 2014 at 14:33

  a co to ma wspólnego z prezentem dla dziadków?!O.o

 5. Olga 20 maja 2014 at 07:03

  Fajny pomysł

 6. natalka 26 maja 2014 at 11:56

  fajnie robicie :D

Wstaw komentarz


trzy − 2 =