Masa solna

Świecznik z masy solnej – krok po kroku

admin 18 sierpnia 2013 Kursy Brak komentarzy

Kolejny kurs krok po kroku jak wykonać świecznik z masy solnej. Tak jak poprzednio całość, czyli tekst wraz ze zdjęciami został udostępniony przez właścicielkę http://www.szczyptamagii.blogspot.com/ i również znajduje się na tej stronie. Zachęcamy Państwa bardzo serdecznie do przesyłania swoich prac, które bardzo chętnie opublikujemy wraz z informacją o autorze.


Świecznik z masy solnej

Czego będziemy potrzebować:
– masa sola (biała i barwiona)
– wkłady do świeczników
– woda i pędzelek
– nóż
– wykałaczka
– mąka

1
Kawałek białej masy solnej rozwałkowujemy na grubość ok 0,5 cm, następnie układamy wkłady zapachowe w dowolnej pozycji. Pamiętajmy, żeby zrobić odstępy między wkładami tak, aby coś można było między nimi przykleić. Odciskamy wkłady i obcinamy świecznik w dowolny kształt.

2
Motywem przewodnim tego świecznika będzie kwiecista łąka. Z zielonej masy solnej robimy kulki, następnie formując z nich kształt liści. Listki doklejamy do podstawy świecznika za pomocą wody. Blaszki liści nacinamy nożykiem.

3
Nie ma potrzeby od razu obklejać liśćmi całego świecznika. Jest to pracochłonne zajęcie i w momencie, gdy masa przyschnie nam z wierzchu możemy mieć problem z przyklejeniem do niego kwiatów, dlatego stopniowo staramy się obklejać nasz świecznik partiami.

4

Z kolorowej masy będziemy lepić kwiaty. Robimy 5 kulek na płatki z masy dowolnego koloru i przyklejamy na wodzie w dowolnym miejscu. Doklejamy środek i nacinamy płatki wykałaczką.

5
Najlepiej przy obklejaniu wkładów włożyć je po prostu na swoje miejsca, wtedy na pewno zostanie Wam odpowiednia ilość miejsca. I jak pokazałam na zdjęciach wszystko robimy stopniowo.

6
Podczas suszenia świecznika najlepiej będzie jeśli w miejsca poświęcone na świeczki włożycie przedmiot kształtem przypominający wkład (np. folię aluminiową), jest to bardzo ważne gdyż masa podczas schnięcia się trochę obkurcza!

7
Nie polecam wkładać również samych wkładów gdyż pod wpływem temperatury wosk się rozpuści i może wam się po prostu rozlać na świecznik, a szkoda by było tak zepsuć pracę, w którą włożyliśmy tyle czasu i pracy. Po wyschnięciu świecznik wystarczy tylko polakierować.

Podziel się z innymi !!!

Wstaw komentarz


− trzy = 5