Masa solna

Wieniec z masy solnej – krok po kroku

admin 25 maja 2013 Kursy, Porady Brak komentarzy

Poniżej przestawiamy kurs krok po kroku jak wykonać wieniec z masy solnej, który może stać się idealnym prezentem np. na Dzień Matki. Całość kursu tekst i zdjęcia zostały udostępnione przez właścicielkę http://www.szczyptamagii.blogspot.com/ Jeżeli macie ciekawe doświadczenia z masą solną i chciałybyście umieścić swoje zdjęcia lub kurs na mojej stronie zapraszam do kontaktu.


 

Wianek z masy solnej idealnie na Dzień Mamy.

W pierwszej kolejności należy przygotować potrzebne rzeczy i narzędzia do wykonania masy solnej do wyrobu kolorowego wieńca.

kolorowe kulki
Co będzie nam potrzebne to:
– kolorowa masa solna (ułatwi nam to zadanie podczas malowania)
– mąka do podsypywania
– pędzel i woda do klejenia poszczególnych elementów
– wykałaczka
– nożyk

pierwsze elementy
Podstawę wieńca wykonamy z białej masy solnej (Jeżeli chcecie możecie zrobić ją z dowolnego koloru (np.brązu). Kulkę z masy rozdzielamy na dwie części i rolujemy z niej długie wałeczki. Później po prostu je zaplatamy. Na łączeniu moczymy wodą aby wszystko ładnie się skleiło.

kolejne elementy
Teraz użyjemy barwionej masy. Ja wykorzystałam barwniki do jajek (do zabarwienia swojej masy możecie użyć zwykłych plakatówek bądź akryli). Z małych kulek tworzymy płatki kwiatów i nacinamy wykałaczką tak, jak pokazałam na zdjęciu.

modelowanie kwiatków
Płatki kwiatków wyginamy do szpica,bądź zostawiamy okrągłe. Z zielonej masy lepimy liście i nacinamy nożem.

gotowy wieniec
Te czynności powtarzamy do uzyskania pożądanego efektu. Kwiatami możemy ustroić cały wieniec lub tylko część. Inwencja należy do Was :)

efekt końcowy

Podziel się z innymi !!!

Wstaw komentarz


− 3 = jeden