Czy jedzenie mrożonej pizzy jest szkodliwe?
Zdrowie

Czy jedzenie mrożonej pizzy jest szkodliwe?

Gotowe dania kuszą cię dosłownie na każdym kroku. Gdy czujesz głód i udajesz się do sklepu w celu kupienia normalnych produktów i stworzenia z nich obiadu lub kolacji, przypadkowo natykasz się na dział z przetworzonymi daniami, a wizja zaoszczędzenia czasu tak bardzo cię kusi, że ostatecznie kupujesz przynajmniej dwie mrożone pizze. Jesteś z siebie bardzo dumny! Udało ci się zaoszczędzić parę złotych i przynajmniej godzinę czasu. Czy jednak mrożona pizza bydgoszcz przypadkiem ci nie zaszkodzi? Nad tym koniecznie powinieneś się zastanowić, jeżeli liczysz się ze swoim zdrowiem.

Mrożonki na pewno nie są pełnowartościowymi daniami. Przynajmniej te kryjące się pod postacią pizzy, makaronów czy gotowych kurczaków. Co innego takiego mrożone warzywa i owoce – pod wpływem niskich temperatur tracą oczywiście część swoich witamin i minerałów, ale te straty są tak niewielkie, że niemalże nieodczuwalne. W pizzy mrożonej nie uświadczysz jednak wielu dobrych składników odżywczych. Nawet jeśli wybierzesz w teorii smaczne jedzenie, gdy sprawdzisz jego skład, okaże się, że więcej w nim chemicznych dodatków, aniżeli samej mąki, wody, mleka czy warzyw lub mięsa. Jeżeli ostatnio coraz częściej zdarza ci się sięgać po takie gotowce, powinieneś pomyśleć, dlaczego to robisz. Nie masz czasu na stanie przy garnkach? Zacznij szukać przepisów na szybkie dania. Nie muszą być one bardzo wymyślne, by były smaczne i pożywne. Przygotowuj proste makarony z sosami i dania jednogarnkowe. Możesz też od razu szykować większe porcje, aby je zamrozić lub przechowywać w lodówce i jeść przez następnych kilka dni. A gdy już placek pokryty z serem zacznie dosłownie za tobą chodzić, postaraj się go chociaż zamówić. Niejedna pizzeria słynie bowiem z podawania jakościowego i zdrowego jedzenia, jak chociażby Da Vinci Pizza z Bydgoszczy.

Jeżeli jednak w ciągu całego tygodnia zdarzy ci się zjeść jedną mrożoną pizzę, nie miej z tego powodu większych wyrzutów sumienia. Od czasu do czasu możesz sobie pozwolić na coś nie do końca zdrowego, pożywnego czy odżywczego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *